fbpx

Meta Reklamları, En Son Yapay Zeka Desteği Güncellemesi ile Otomatik Hedef Kitleler ile Hedefleme Seçeneklerini Genişletiyor

Meta, son yapay zeka (AI) hamlesinde otomatik hedef kitle seçeneklerini genişletti. Meta’nın Advantage detaylı hedefleme özelliği artık tüm kampanya hedefleri ve optimizasyonları için kullanılabilir durumda.

Bu otomatik hedef kitle seçeneğine erişimi genişletme kararı, teknoloji devinin hassas konular için detaylı manuel reklam hedefleme kategorilerini kaldırma planlarını duyurmasından sadece birkaç hafta sonra geldi.

Reklamda AI kullanımı, reklam verenler için kampanya performansını artırabilir. Ancak, potansiyel kontrol eksikliği nedeniyle bazıları arasında artan bir endişe var. Bu durum, reklam bütçelerinin verimsiz bir şekilde tahsis edilmesine ve denetlenmesinin zorlaşmasına yol açabilir.

Meta Reklamlari En Son Yapay Zeka Destegi Guncellemesi ile Otomatik Hedef Kitleler ile Hedefleme Seceneklerini Genisletiyor

Advantage detaylı hedefleme nedir?

Meta’nın Advantage ürün paketi içinde bulunan Advantage detaylı hedefleme, AI ve makine öğrenme teknolojisini kullanarak, ilk belirlenen hedef kitle grubundan daha geniş bir yüksek değerli müşteri yelpazesi belirlemek için tasarlanmış bir üründür.

Meta’nın Advantage detaylı hedefleme özelliği, şimdi:

  • Gösterimler, Video görüntülemeleri, Erişim, İlgilenme veya reklam hatırlatma artışı için optimize edilen kampanyalar için kullanılabilir.
  • Lead’ler için optimize edilen kampanyalar için kullanılabilir.
  • Link tıklamaları veya İndirme sayfası görüntülemeleri için optimize edilen kampanyalar için kullanılabilir.

Bu güncellemeyi başlatmak için, Meta’nın Pazarlama API’sindeki kodda değişiklik yapılması gerekiyor. Geliştiriciler, bu kod değişikliklerinin uygulanmasını tamamlamak için 22 Nisan’a kadar süreleri var.

Hemen AraWhatsApp