fbpx
instagram reklam 1

Instagram Reklamları

Instagram platformu aylık ortalama 850 milyondan fazla kullanıcı sayısı ile günümüzde kullanılan Sosyal Medya platformları arasında en etkili mecralardan birisi haline gelmiştir. Her gün milyonlarca kişinin zaman geçirdiği, paylaşım yaptığı, trendleri takip ettiği bir platform olmasının yanı sıra marka ve işletmelerin kendini görsel olarak en iyi pazarlayabildiği bununla birlikte nitelikli son kullanıcılara ulaşabileceğiniz bir sosyal ağdır.

Instagram son geliştirdiği algoritmalar ve yenilikler ile kullanıcı dostu olmasının yanı sıra marka ve işletmeler içinde ürün ve hizmetlerini pazarlayıp müşterilerine teşhir edip  pazarlayabildikleri bunun yanında birebir kontak kurararak ürün veya hizmetler hakkında detaylı bilgi vermeyi de sağlamaktadır.

Nitelikli Potansiyel Müşterilerinize Reklam Yayınlayın.

Instagram kullanıcılarının %65’i Instagram üzerinden yeni ürün ve markalar keşfetmektedir. Ayrıca kullanıcıların %80’e yakını bir Instagram gönderisinden aldığı ilham aksiyona geçtiği ayrıca %75’i de İşletme hesaplarını takip etmeye başladığı belirtilmektedir.

 

Instagram Reklamları; Reklam kampanyaınız için hedef kitle çalışması yaparken yaş, cinsiyet, bölge, dil gibi parametreler ile hedeflemenin yanı sıra kullanıcının ilgi duyduğu, etkileşime geçtiği, tıkladığı reklamlar, takip ettiği hesaplar gibi bir çok kriteri göz önünde bulundurarak sizi bu kitlelere eriştirme olanağı sunuyor.

 

Günümüz de en çok kullanılan Reklam Metotları ise ;

Fotoğraf Reklamları
Kaydırmalı Reklamlar
Katalog Reklamları
Video Reklamlar
Uygulama Reklamları

google-ads-reklam-2
image-layers-4-04
image-layers-4-03
image-layers-4-07
image-layers-4-05

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Sizi Arayalım.

    Hemen AraWhatsApp