fbpx

Merakla Beklenen YouTube Premium

youtube premium turkiye

Dünyanın en büyük platformlarından bir tanesi olan YouTube’un merakla beklenen YouTube Premium özelliği artık Türkiye’de de hizmete başladı. Premium Music ve YouTube Originals ile beraber kullanıma sunulan YouTube Premium, spotify ve netflixle olan rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor. Peki nedir bu YouTube Premium, nasıl üyelik alınır, fiyatları nedir?

YouTube Premium üyeleri

-Artık reklamsız,çevrimdışı video izleme ayrıcalığından yararlanacak.

-İzlemek istediği videoları telefonun belleğine indirebilecek ve istediği zaman dahili hafızadan izleyebilecek ve bununla birlikte abone olunan kanalların son videolarını otomatik olarak indirme imkanına sahip olacak.

-Mobilde YouTube’un arka planda oynatma, uygulamalarda gezinirken kullanabilme özelliğinden faydalanabilecek.

Premium Music kullanıcılarıysa Spotify’da olduğu gibi şarkıları telefonlarına indirebilecek, sevdiğiniz müzikleri kesintisiz, reklamsız ve çevrimdışı bir şekilde dinleyebilecek ve listeleme özelliği sayesinde istediği şarkıya, sanatçıya, albüme kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

YouTube Originals ile belgeselden yarışma programlarına, filmlerden realityshowlara kadar bir çok farklı içeriğe erişmeniz mümkün olacak. Üyelik satın almadan önce YouTube Originals’in YouTube kanalından içeriği inceleme imkanına da sahipsiniz.

Peki nasıl üye olacaksınız? Çok basit. Masaüstü sürümünde YouTube anasayfasından sol taraftaki menüyü açın, alt bölümde “YouTube Premium” sekmesine tıklayarak; mobil uygulamada ise sağ üstte bulunan profil simgesine dokunarak, “Ücretli Üyelikler bölümünü açarak üye olabilirsiniz.

Ücretlendirmeler ise,

Tek kişilik bireysel abonelik paketi: 16,99 TL

5 kişilik aile abonelik paketi: 25,99 TL

Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Bireysel): 13,99 TL

Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Aile): 20,99 TL.

Yalnız söylemekte fayda var. Apple Store komisyonu nedeniyle YouTube Premium aboneliği, iPhone kullanıcılarına %30 gibi bir farkla kullanıma sunulacak.

Hemen AraWhatsApp