fbpx

Instagram, Yeni İki Özelliği Test Ediyor

Medya Vista -

Instagram, video içerik üreticilerinin gelir elde etmesini sağlayacağı yeni iki özelliği test ediyor.

Instagram, canlı video akışı sunduğu IGTV’yi daha popüler hale getirmek istiyor. Instagram kullanıcıları, akışlarına düşen IGTV içerikleri üzerindeki “izlemeye devam et” yazısına dokunduktan sonra artık reklamlarla karşılaşacak. Bu reklamlar 15 saniye uzunluğunda olacak ve test süresince kullanıcıların reklamları geçmesine izin verilecek. İçerik sahiplerinin canlı
yayınlar sırasında izleyicilerine “rozet” satarak gelir elde etmesini de mümkün kılacak özellik ise instagramın test ettiği ikinci özellik. İçerik sahipleri, canlı yayınları devam ederken izleyicilerine sanal rozet satarak para kazanabilecek. Bu rozet ise, satın alan kullanıcının adının yanında gösterilecek. Bu sayede içerik sahibi ve takipçileri arasında etkileşim sağlanabilecek ve içerik sahibi takipçilerini tanıyacak.

Şu anda test aşamasında olan bu iki özellik de, başlangıçta kısıtlı sayıda kullanıcıya açılacak. Yeni rozetler gelecek aydan itibaren ABD’deki az sayıda kullanıcıya açılacak. İlerleyen dönemde ise ABD’deki kullanıcılar arasında yaygınlaştırılırken, Brezilya, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Meksika ve Türkiye dahil olmak üzere yeni pazarlarda yayına alınacak.

Yeni gelir modelinin, içerik sahiplerini Instagram’da daha aktif olmak için teşvik edeceği söylenebilir.

Hemen AraWhatsApp