fbpx

Instagram Algoritması İçin Sratejiler

Medya Vista -

Instagram’da eskiden basit stratejilerle öne çıkmak mümkünken artık sosyal medya pazarlamasında bunun optimizasyonu kritik bir öneme sahip bu da Instagram algoritmasını anlamaktan geçmektedir.
Peki neler yapılabilir? 
Fotoğraf kalitenizi arttırmakla işe başlayabilirsiniz. Instagram’da en fazla dikkat çeken gönderiler genellikle görsel olarak dikkat çekici olanlardır. Görsellerinizin kalitesini arttırırken mutlaka hashtag stratejinizi de optimize etmelisiniz.
Mesela aynı hashtagleri tekrar tekrar kullanmayıp, Instagram algoritmasının sizi öne çıkarması için daha fazla görünüm sağlanabilir. Böylece işinizle alakalı ve içeriğinizle ilgilenen kişilere daha rahat ulaşabilirsiniz.

Instagram‘da gönderi paylaşmak için kendiniz adına en uygun zamanı bulmanız, erişiminizi artırmak ve daha fazla beğeni ve takipçi kazanmak için algoritmayı kendi lehinize çalıştırabilmenize imkan sağlayacaktır. Tabi bunları yaparken tek bir içerik türüyle sınırlı kalmamak da yani gönderi, hikaye, reels, IGTV gibi farklı türleri denemek de sizi öne çıkaracaktır.

Peki başka ne yapılabilir?
Instagram trendlerini yakalayabilir, yarışmalar yaparak hediyeler verebilirsiniz.

Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncel gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen AraWhatsApp